Kamerové systémy

skipmenu

hp_kamerove_systemy

Nabízíme Vám kamerové systémy s digitálním záznamem. Sledování místností a venkovních prostor barevnými kamerami s infra přisvícením. Možnost dálkového přístupu - přes internet.

Zabezpečovací systémy

Instalujeme zabezpečovací systémy pro ochranu domů, bytů a firem. Zabezpečovací systémy jsou od kanadské firmy PARADOX. Kdy zabezpečovací systémy Vám zajistíme již od 15 000 Kč.

Docházkové systémy

Zajišťujeme elektronické docházkové a vstupní systémy pro firemní aplikace a evidenci zaměstnanců. Přístupové systémy s možností evidence ve vašem PC. Všechny systémy jsou bezkontaktní.

tomenu

Aplikace kamerových systémů instalovaných naší firmou jsou v širokém rozsahu od instalací s nejnáročnějšími požadavky /čerpací stanice/ po jednoduší instalace do rodinných domů.

KAMEROVÉ TESTY - na přání provedeme před instalací testy kamerového systému, kdy může zákazník posoudit umístění jednotlivých kamer a porovnat kvalitu obrazu a záznamu z námi doporučených kamer.Pak následuje  vypracování nabídky s cenovou kalkulací.

INSTALACE - instalace kamerového systému spočívá v realizaci kabeláže, osazení kamer a instalaci záznamového zařízení. V průběhu této instalace provádíme seřízení kamer a jejich zaměření na základě předchozích kamerových testů a konečných požadavků zákazníka.

SERVIS - našim zákazníkům nabízíme na kamerové systémy standartní 2 letou  záruku a možnost využívat naší hott line. Zároveň  nabízíme možnost pravidelných ročních kontrol a revizí vašeho kamerového systému.

V současnosti jsou k dispozici 3 nejpoužívanější systémy:

1. Analogový kamerový systém

Analogové kamery ( kamery s analogovým videovýstupem) jsou stále oblíbeny mezi zákazníky. Je to především z důvodu příznivé ceny a  jednoduché instalací. Navíc není problém analogový systém připojit do počítačové sítě pomocí rekordérů s LAN připojením.
 
Většina analogových CCTV kamer je osazena snímačem CCD. Kvalitní CCD prvky jsou společnost Sony, jejíž senzory využívají všichni renomovaní výrobci kamer. Technologie výroby CCD snímačů se neustále zdokonaluje. Na trh jsou uváděny postupně nové dokonalejší generace snímačů, které umožňují dosahovat vyššího rozlišení, citlivosti atd.

Analogové kamery jsou vybaveny digitální technologií. Téměř všechny analogové kamery jsou dnes vybaveny digitálním signálovým procesorem (DSP), který poskytuje další doplňkové funkce pro dosažení optimální kvality obrazu vystupujícího z kamery

CCTV kamery mohou mít různý design a provedení:

2. IP kamerový systém

 • S instalací přenosových sítí a digitalizací videosignálu se prosazují tzv. IP kamery (IP – „Internet Protocol“). V IP kameře  je vestavěn i webový video server, který zajišťuje digitalizaci videosignálu a jeho distribuci do počítačové sítě (LAN/Internet). IP kamera je opatřena Ethernet konektorem (RJ-45), takže ji lze přímo připojit ke switchi ve firemní lokální síti (LAN), nebo například k ADSL routeru, který zajišťuje připojení k Internetu.
 • Provedení IP kamer je obdobné jako u analogových. Jsou k dispozici box IP kamery, kompaktní IP kamery, dome IP kamery (včetně antivandal modelů), otočné auto-dome IP kamery se zoomem atd.
 • Možnosti využití IP kamer jsou téměř neomezené. Kromě zabezpečovacích a sledovacích aplikací se IP-kamery často používají jako tzv. on-line kamery k přímému přenosu na Internetu.

3. HD-SDI kamerový systém

 • HD-SDI technologie představuje revoluční pokrok v CCTV sledovacích systémech.
 • HD-SDI technologie poskytuje vysoce kvalitní obraz s rozlišením až 1920x1080.
 • Rozlišení 1920x1080 (ekvivalent 2Mpix) – FullHD.
 • HD CCTV kamery jsou k dispozici v obdobných provedeních jako analogové nebo IP kamery.
 • HD-SDI signál z kamer se přenáší po koaxiáním kabelu 75Ohm. V tom spočívá velká výhoda HD-SDI technologie – pro upgrade starého analogového kamerového systému lze tedy použít stávající koaxiální kabeláž. Tím, že se přenáší nekomprimovaný signál po koaxiálním kabelu, nedochází k žádným prodlevám, obraz se nezasekává, nekostičkuje apod.

Nejdůležitější výhody HD-SDI kamerových systémů:

 • Vysoké rozlišení až 1920 x 1080, snímková rychlost až 25 fps v neprokládaném režimu.  
 • Vysoká citlivost HD-SDI kamer (výrazně vyšší než u IP kamer s odpovídajícím rozlišením).
 • Příznivé ceny HD-SDI kamer (nižší než ceny IP kamer s odpovídajícím rozlišením).
 • Instalace HD-SDI kamerového systému je stejně jednoduchá jako u stávajícíh analogových systémů. Lze využít původní koaxiální kabeláž analogového systému.
 • Nejsou vyžadovány pokročilé znalosti konfigurace síťových parametrů, jak je tomu u IP kamer.
 • Přenos HD-SDI signálů se děje po vyhrazených kabelových trasách. Provoz HD-SDI systému není závislý na zatížení a propustnosti přenosové sítě. Nedochází k prodlevám, kostičkování nebo zasekávání obrazu.   
 • Plná kompatibilita HD-SDI kamer a rekordérů různých výrobců.
 • Možnost vzdáleného přístupu k HD-SDI videorekordérům přes LAN / Internet nebo z mobilních zařízení 3G (telefony, tablety apod.).

 U aplikací pro rodinné domy můžeme signál z jednotlivých kamer pomocí modulátoru integrovat do televizního systému. Pak můžete prostřednictvím vašeho televizního přijímače přepnout na obraz z kamery a mít okamžitý přehled o tom co se děje před vašim domem.
Zároveň můžeme signál z kamer zaznamenávat na záznamovém zařízení. U těchto aplikací doporučujeme kompaktní barevné kamery s infra přisvícení na 25m až 50m.
 

barevná box kamera

Barevná box kamera

 

 

Venkovní kamera s infra přísvitem

Venkovní kamera s infra přísvitem

 

 

 

Venkovní antivandal kamera s infra přísvitem

Venkovní antivandal kamera s infra přísvitem

 

 

Digitální videorekordér s HDD

Digitální videorekordér s HDD

 

 

tomenu